Ostatnio dodane fotki

Insygnia nieznane
Sp.Sprzęt Rybacki Warszawa Art.2
Wystawa zabytkowych kołowrotków - Powidz 2016
Wystawa zabytkowych kołowrotków - Powidz 2016

Strony partnerskie

Nasz Banner

Stare Kołowrotki

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście online: 2

· Użytkownicy online:

· Łącznie użytkowników: 353

· Najnowszy użytkownik: koznails88

Zobacz temat

Drukuj temat
Syborg
Mam na imię Jacek, wędkuję od zawsze (wiem, wiem, zabrzmiało to jak wyznanie uzależnionego, jednak coś w tym jest). Moją ukochaną metodą jest spinning - chyba krócej nie można opisać tego, co się za tym kryje. Wychodzi na to, że jestem jednym z tych, którzy w jakiś niedzisiejszy sposób podchodzą do tworów rąk ludzkich, doceniając i zmysł projektantów, i umiejętności rzemieślników. Z biegiem lat coraz bardziej tęsknię za "starym światem", który bezpowrotnie odchodzi, więc tym bardziej doceniam to, co reprezentuje i przypomina minione. Tak się składa, że to forum robi dużo, żeby historia trwała, więc nie miałem wyboru. Fascynują mnie stare kołowrotki (cóż, nowe również), ich konstrukcja, technologia, wykonanie, pochodzenie i wszystko to, co z nimi związane. Nie jestem z definicji bezkrytyczny wobec ich jakości, bynajmniej, raczej traktuję je jako świadectwo ludzkich losów. Bardzo dziękuję za ogrom wiedzy, jaką tutaj zgromadzono. Będę wracał tutaj często, żeby np. podziwiać niesamowite kolekcje kolegów. Jeszcze coś, chyba zaczynam rozumieć, co w życiu jest ważne. Pasja Z przymrużeniem oka

Tetryk I
Witaj u pozytywnie zakręconych, Jacku Uśmiech
Jeśli masz jakieś starocie, to mógłbyś je pokazać Foto

Syborg
Niestety, nie mam się czym pochwalić. Zawsze gdy byłem blisko podjęcia decyzji o rozpoczęciu "zbieractwa", jakoś tak wychodziło, że odkładałem to w czasie. Cóż, lepiej zacząć późno niż wcale... Dodam, że jeśli musiałbym mieć tylko jeden kołowrotek w kolekcji, byłby to Mitchell 300. Mam wielką słabość do tej konstrukcji.

Arek Pawlak
Witaj. Mitchell 300 to jest to. Genialny kołowrotek.pierwszy

Zweitakter
Syborg napisał(a):

Dodam, że jeśli musiałbym mieć tylko jeden kołowrotek w kolekcji, byłby to Mitchell 300. Mam wielką słabość do tej konstrukcji.

A którą wersje bo było kilka Z przymrużeniem oka
Przeleżałem pod śniegiem 60 lat i nowoczesność do mnie nie przemawia Uśmiech

Syborg
Zgadza się, było kilka wersji, podobno dziewięć (tak twierdzą fachowcy z tego portalu: http://www.mitchellreelmuseum.com/). Wiadomo, im starszy model, tym cenniejszy, ja jednak zadowoliłbym się "piątką", czyli czymś z środka chronologicznej stawki. Oczywiście nie mam na myśli sztuki, która wszędzie była i wszystko robiła, łącznie z zastępowaniem młotka w zakładzie ślusarskim, bo takich "okazów" w bród Z przymrużeniem oka

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.04
3,719,577 unikalne wizyty