Tytuł: STARE KOŁOWROTKI - Forum Kolekcjonerów Zabytkowych Kołowrotków Wędkarskich :: Regulamin forum

Dodane przez Arek Pawlak dnia 25.10.2013 16:48
#1

REGULAMIN FORUM


Forum jest dostępne dla zarejestrowanych użytkowników. Rejestrując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu rejestracyjnym, jak również przekazanych w okresie późniejszym w postaci postów, zdjęć, linków, plików i innych załączników. Twoje prawa odnośnie RODO dostępne są w zakładce "Polityka prywatności" w nawigacji na stronie głównej. Żądania stojące w sprzeczności z poniższym regulaminem nie będą przyjęte.

1. Forum "STARE KOŁOWROTKI" jest umieszczone na stronie o adresie www.starekolowrotki.pl i dalsze odniesienia regulaminu do tej nazwy, dotyczą tylko tego adresu url.

2. Użytkownik ma prawo do jednorazowej rejestracji w serwisie STARE KOŁOWROTKI.

3. Zabronione jest użycie w nazwie użytkownika, jak i używanie w treści postów i komentarzy słów powszechnie uważanych za wulgarne lub obraźliwe, antysemickich, rasistowskich i obrażających uczucia religijne. Osoby obrażające w jakikolwiek sposób innych użytkowników, będą natychmiast usuwane z serwisu.

4. Zakazane jest umieszczanie treści niezgodnych z prawem lub łamiących prawa autorskie, a także treści naruszających normy moralno-społeczne.

5. Zabrania się umieszczania w treści jawnej i ukrytej reklamy, pornografii, jak również przekierowania na strony z takimi treściami.

6. Postaraj się pisać poprawnie. Pamiętaj - pisząc poprawnie pokazujesz szacunek dla innych użytkowników, oszczędzasz czas moderatorów. Nie pisz postów dużymi literami.

7. Zanim założysz nowy temat, przeszukaj forum w poszukiwaniu odpowiedzi.

8. Pisząc nową wiadomość umieść ją w odpowiednim dziale.

9. Nie zakładaj kilku takich samych tematów w różnych miejscach.

10. Zakładając nowy temat nadaj mu tytuł odzwierciedlający jego treść.

11. Precyzyjnie formułuj pytania.

12. Nie umieszczaj tematów niezwiązanych z tematyką forum lub naruszających normy społeczne.

13. Administratorzy i moderatorzy mają prawo do edycji, zmiany, zamknięcia, a nawet usunięcia tematu lub wpisu bez ostrzeżenia.

15. Forum "STARE KOŁOWROTKI" jest moderowane. Administrator nie ponosi jednak żadnej odpowiedzialności za zamieszczane przez użytkowników treści na forum, których nie zdążył wymoderować lub nie posiadał na daną chwilę wiedzy, że dana treść jest niewłaściwa lub naruszająca prawo. W przypadku wykrycia treści naruszających prawa osób zarejestrowanych na forum lub osób trzecich, można wnioskować o ich usunięcie. Ewentualne roszczenia należy kierować do osoby zamieszczającej te treści na łamach serwisu.

16. Materiały zamieszczone przez użytkowników w serwisie stanowią jego integralną całość i nie będąc danymi osobowymi w świetle Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO) nie będą usunięte na żądanie użytkownika.

17. Regulamin dotyczący zamieszczania zdjęć, jest dostępny poniżej.

Edytowane przez Arek Pawlak dnia 01.01.1970 01:00

Dodane przez Arek Pawlak dnia 25.10.2013 16:56
#2

REGULAMIN DZIAŁU GALERIA
oraz zasady dodawania zdjęć do blogów i forum1. Forum "STARE KOŁOWROTKI" jest umieszczone na stronie o adresie www.starekolowrotki.pl i dalsze odniesienia regulaminu do tej nazwy, dotyczą tylko tego adresu url.

2. Każdy zarejestrowany użytkownik forum tematycznego "STARE KOŁOWROTKI" posiada możliwość zgłaszania zdjęć do albumów tematycznych w dziale GALERIA ZDJĘĆ oraz zamieszczania zdjęć w katalogu kołowrotków oraz odpowiednich tematach forum.

3. Użytkownik forum tematycznego "STARE KOŁOWROTKI", dodający zdjęcie do galerii lub zamieszczając je na forum, zobowiązany jest do przestrzegania ustawy o prawach autorskich oraz Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych (RODO), tzn. zamieszczone zdjęcie musi być jego własnością, lub musi on posiadać zgodę autora zdjęcia na bezterminową publikację zamieszczonego zdjęcia na łamach forum "STARE KOŁOWROTKI". Jednocześnie użytkownik zamieszczając zdjęcie, zgadza się na bezterminową publikację zamieszczonych przez niego zdjęć na łamach tego serwisu oraz republikację tych materiałów na stronach serwisów społecznościowych przynależnych do forum "STARE KOŁOWROTKI".

4. Wypełniając formularz zgłoszeniowy zdjęcia do Galerii, należy wybrać odpowiedni do tematyki zdjęcia album, dodać tytuł zdjęcia, oraz opis okoliczności złowienia, łowisko, wymiar, wagę itp.

5. Zgłoszone zdjęcie przed dodaniem do Galerii zostanie zweryfikowane przez administratora pod kątem regulaminu i w przypadku pomyślnej weryfikacji dodane do GALERII ZDJĘĆ. Zdjęcia dodane do katalogu i forum będą po ich zamieszczeniu weryfikowane przez administrację pod kątem niniejszego regulaminu.

6. Zdjęcia do forum wolno dodawać tylko po uprzednim ich zapisaniu w galerii lub poprzez wewnętrzny hosting zdjęć. Zamieszczanie zdjęć z innych serwisów jest zabronione. Zdjęcia niezgodne z tym punktem będą usuwane przez administrację.

7. Akceptowane będą tylko zdjęcia dobrej jakości, estetyczne, nie łamiące norm, praw osób trzecich i ogólnie przyjętego dobrego smaku.

8. Administrator ma prawo zmienić docelowy album zdjęcia, odstąpić od akceptacji w przypadku zdjęcia niezgodnego z regulaminem lub usunąć je z galerii ogólnej, galerii bloga lub z forum.

9. Użytkownicy mają prawo dokonywać oceny zdjęć i umieszczać pod nimi komentarze.

10. Komentarze pod zamieszczonymi zdjęciami o treści:: - obraźliwej, - niecenzuralnej, - niezgodnej z prawem, - stanowiącej reklamę, lub ofertę kupna - sprzedaży, będą usuwane przez administrację, łącznie z wyciągnięciem konsekwencji dyscyplinarnych w stosunku do osób je zamieszczających.

11. Regulamin działu GALERIA oraz zasady dodawania zdjęć do blogów i forum wchodzą w życie z dniem ogłoszenia.

Edytowane przez Arek Pawlak dnia 01.01.1970 01:00